Nyheter

Anders Öhman och Emma Ulfsdotter Ljunggren har på ett positivt sätt uppmärksammats med en längre artikel i tidningen Omtanke. Artiklen utgår ifrån den föreläsning de genomförde på Socionomdagarna angående ungdomskriminalitet och hur man kan arbeta med ungdomar involverade i gäng i öppenvården.

https://ssil.today/vad-kravs-mot-gangvaldet-165368/nyhet.html#.XmDGk8QZmpw.linkedin


Läs mer

Intresserad av att starta ett MST team?

Är du nyfiken på att veta mer om vad som behövs för att starta ett MST team besvarar vi gärna alla frågor. Vi kan även besöka er på plats och hålla en information om MST efter överenskommelse.


Läs mer

Team

Gryning Göteborg
MST Gryning Vård
Programansvarig: Anna-Lena Grundel
E-post: anna-lena.grundel@gryning.se

Teamledare: Helena Brandberg
E-post: helena.brandberg@gryning.se
Tel: 031-83 17 26

Mobil: 0702-63 27 56
Hemsida: www.gryning.se

Göteborg Nordost
Programansvarig: Karin Mannheimer
E-post: karin.mannheimer@socialnordost.goteborg.se

Teamledare: Sam Carlsson
E-post: sam.carlsson@socialnordost.goteborg.se
Tel: 031-365 43 80
Mobil: 0703-33 21 81


Halmstad
Programansvarig: Viktoria Bengtsson
E-post: viktoria.bengtsson@halmstad.se

Teamledare: Jenny Langguth
E-post: jenny.langguth@halmstad.se
Mobil: 0725-50 72 53

Hemsida: www.halmstad.se


Lund
Programansvarig: Camilla Nilsson
E-post: camila.nilsson@lund.se

Teamledare: Elin Ståhlnacke
E-post: elin.stahlnacke@lund.se
Tel: 046-359 48 79
Mobil: 0729-81 63 20
 


Malmö
Programansvarig: Jessica Borg
E-post: jessica.borg@malmo.se

Teamledare: Martin Möllerstedt
E-post: martin.mollerstedt@malmo.se
Mobil: 0734-42 94 41
Hemsida: www.malmo.se


Stockholm Järva
Programansvarig: Erja Rytkönen
E-post: erja.rytkonen@stockholm.se

Teamledare: Helén Öhman
E-post: helen.ohman@stockholm.se
Tel: 08-508 01 596
Mobil: 0761-20 15 96

Stockholm Syd
Programansvarig: Jone Källsäter
E-post: jone.kallsater@stockholm.se

Teamledare: Hanne Höylo Olsen
E-post: hanne.olsen.h@stockholm.se
Tel: 076-121 42 02




Värmdö
Programansvarig: Elisabeth Kjeholt
E-post: elisabeth.kjeholt@varmdo.se


Teamledare: Jonas Borgström
E-post: jonas.borgstrom@varmdo.se
Tel: 08-570 474 62
Mobil: 0739-88 46 03
Hemsida: www.varmdo.se



Örnsköldsvik
Programansvarig: Linda-Marie Lindahl
E-post: linda-marie.lindahl@ornskoldsvik.se

Teamledare: Paula Nilsson
E-post: paula.nilsson@ornskoldsvik.se
Mobil: 0732-70 44 57