European MST Conference 2018

 

 

May 24th-25th 2018 the 3rd European MST Conference will take place in Malmö, Sweden.

https://www.nordicchoicehotels.com/clarion/clarion-hotel-congress-malmo-live/


Läs mer

Positiva resultat i Östersund

MST teamet uppvisar positiva resultat i Östersund. Läs här hur en mamma beskriver framstegen med hennes dotter:

 

http://www.ostersund.se/om-webbplatsen/nyhetsarkiv/nyhetsarkiv/2017-04-18-mst---intensiv-insats-som-ger-resultat.html


Läs mer

Intresserad av att starta ett MST team?

Är du nyfiken på att veta mer om vad som behövs för att starta ett MST team besvarar vi gärna alla frågor. Vi kan även besöka er på plats och hålla en information om MST efter överenskommelse.


Läs mer

Team

Gryning Göteborg
MST Gryning Vård
Programansvarig: Tomas Ottemo
E-post: tomas.ottemo@gryning.se

Teamledare: Helena Brandberg
E-post: helena.brandberg@gryning.se
Tel: 031-83 17 26

Mobil: 0702-63 27 56
Hemsida: www.gryning.se

Göteborg Nordost
Programansvarig: Karin Mannheimer
E-post: karin.mannheimer@ostra.goteborg.se

Teamledare: Emma Carlsson Wikström
E-post: emma.carlsson.wikstrom@ostra.goteborg.se
Tel: 031-365 43 80
Mobil: 0703-33 21 81


Halmstad
Programansvarig: Viktoria Bengtsson
E-post: viktoria.bengtsson@halmstad.se

Teamledare: Ulrika Ingemansson
E-post: ulrika.ingemansson@halmstad.se
Mobil: 0703-09 24 43
Hemsida: www.halmstad.se


Lund
Programansvarig: Camilla Nilsson
E-post: camila.nilsson@lund.se

Teamledare: Emma Canova
E-post: emma.canova@lund.se
Tel: 046-359 48 75
Mobil: 0729-81 63 16

Luleå

Programansvarig: Per Granberg

E-post: per.granberg@soc.luleå.se

 

Teamledare:

Tel:

Mobil:


Malmö
Programansvarig: Jesper Abelin
E-post: jesper.abelin@malmo.se

Teamledare: Karolin Dahl Svensson
E-post: karolin.dahlsvensson@malmo.se
Tel: 040-34 43 93
Mobil: 0734-42 94 41
Hemsida: www.malmo.se


Stockholm Järva
Programansvarig: Erja Rytkönen
E-post: erja.rytkonen@stockholm.se

Teamledare: Helén Öhman
E-post: helen.ohman@stockholm.se
Tel: 08-508 01 596
Mobil: 0761-20 15 96

Stockholm Syd
Programansvarig: Tomas Lindgren
E-post: tomas.ll.lindgren@stockholm.se

Teamledare: Elisabeth Erkstam
E-post: elisabeth.erkstam@stockholm.se
Tel: 08-508 207 05
Mobil: 0761-22 07 05

MST vid Vänern
Programansvarig: Tomas Ottemo
E-post: tomas.ottemo@gryning.se

Teamledare: Jonas Eriksson
E-post: jonas.eriksson@gryning.se
Tel: 0521- 169 40
Mobil: 0725-56 44 76
Hemsida: www.gryning.se

Värmdö
Programansvarig: Ingela Johnsson Gardh
E-post: ingela.johnssongardh@varmdo.se

Teamledare: Erik Koskinen
E-post: erik.koskinen@varmdo.se
Tel: 08-570 474 62
Mobil: 0739-88 46 03
Hemsida: www.varmdo.se

Östersund
Programansvarig: Lina Strömqvist
E-post: lina.stromqvist@ostersund.se

Teamledare: Carola Bergström
E-post: carola.bergstrom@ostersund.se
Tel:063-14 06 33
Mobil: 0702-32 09 84

Örnsköldsvik
Programansvarig: Mats Gidlund
E-post:mats.gidlund@ornskoldsvik.se

Teamledare: Paula Nilson
E-post: paula.nilsson@ornskoldsvik.se
Mobil: 0732-70 44 57